Jsme dobrovolní hasiči Tanvald Šumburk.

Náš sbor čítá něco přes 80 členů, včetně početné dětské základny (v r. 2015 to bylo 44 mužů, 16 žen a 27 dětí, v r. 2017 pak 48 mužů, 12 žen a 23 dětí a dorostenců). Družstva dětí, žen a mužů se úspěšně účastní soutěží v požárním sportu.

Máme aktivní výjezdovou jednotku, která pravidelně zasahuje u nejrůznějších událostí, jako jsou požáry, dopravní nehody a likvidace následků živelních pohrom (padlé stromy, povodně). Taktéž se účastní i taktických cvičení.

Každoročně uskutečňujeme sběr železného šrotu, podílíme se na úklidu města mytím vozovek a vypomáháme městu s požárním dozorem na plesech.

Již řadu let zajišťujeme občerstvení na akci  pořádané městem Tanvald zvané Cimrman. Občerstvení zajišťujeme i na dalších akcích města Tanvald jako je např. Rozsvícení vánočního stromu a Vánoční svařák. Tradicí je stalo pořádání soutěžního odpoledne určeného především dětem s názvem Táborák a týdenního letního soustředění pro mladé hasiče sboru.

collage-komplet.jpg